KOLĘDOWANIE ZAKOŃCZONE SUKCESEM !!!

DYPLOM

Dnia 23 stycznia 2016 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.  – stolicy Kociewia odbyły się finały Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolandy Lólków Naszych”. Jego celem była popularyzacja kociewskich kolęd i pastorałek. Na konkurs ten zgłosiło się 22 zespołów i solistów. Każdy zaprezentował dwie ulubione kolędy z Kociewia.

Cieszymy się, że uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionce, mieli zaszczyt reprezentować Gminę Smętowo Graniczne w tym szczególnym konkursie. W Starogardzie Gd. wystąpił Zespół taneczno – wokalny KAMYCZEK prezentując utwory: „Biały śnieg i Ty” oraz „ Gore gwiazda”, solistka Maria Guzińska z kl. IV, która zaśpiewała „Cieszmy się i pod niebiosa” i „Przy ony dolinie” oraz solistka Amelia Badzmierowska z kl. V – „Lulajże Jezuniu” i „Gore gwiazda”. Dzieci przygotowała przez p. Urszulę Drost.

Słuchając już pierwszych wykonawców mieliśmy świadomość, że rywalizacja będzie bardzo trudna. Podziwialiśmy doskonałe przygotowanie uczestników, jak również ich obycie sceniczne i piękne stroje. Wierzyliśmy też, że również nam uda się wspaniale wyśpiewać  przygotowane utwory.

Przesłuchania konkursowe trwały od 10.00 do 13.00. Ocenie podlegał poziom artystyczny, sposób prezentacji oraz dobór repertuaru. Po dłuższej przerwie (obrady jury) zostały ogłoszone wyniki.

Dla naszych uczniów radość wielka, bo chociaż nie było podziału wiekowego i w jednej kategorii występowały zarówno maluchy jak i młodzież, a także podziału kategorii na solistów i zespoły, to zespół KAMYCZEK zdobył III miejsce, a solistka Amelia Badzmierowska wyróżnienie. Wszyscy zwycięscy otrzymali piękne nagrody i dyplomy. Cieszymy się bardzo, że nasz występ spodobał się jurorom i zostaliśmy tak wysoko ocenieni w konkursie. Wyróżnienie to na pewno zmotywowało naszych uczniów do tego, aby dalej śpiewać i próbować swoich sił w następnych konkursach.

Udział w ogólnopolskim finale był możliwy dzięki przychylności Pani Wójt Anity Galant, która  zatroszczyła się o transport dla naszych uczniów Serdecznie dziękujemy!!!

 starog 1  starog 2

starog 3  starog 9

starog 10  starog 11

starog 12 starog 4

W oczekiwaniu na werdykt jury… :))

starog 6  starog 7

starog 8  starog 13

Licznik odwiedzin: 65