Błękitna Szkoła – warsztaty morskie.

błękitna szkola

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się lekcje przyrody inaczej – to wspaniały pomysł realizowany przez pracowników Stacji Morskiej IO UG przy współpracy z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Tematem prowadzonych warsztatów był „Bałtyk i jego mieszkańcy, ich biologia i ekologia, a przede wszystkich problemy związane z ochroną bałtyckiej przyrody”. Głównym celem prowadzenia zajęć jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat tego akwenu oraz kształtowanie pro-przyrodniczych postaw wśród uczestników zajęć, poprzez uświadamianie w jakim stopniu podejmowane przez nich na co dzień działania, mają wpływ na stan naszych morskich wód.

Naszych uczniów, zarówno starszych jak i tych młodszych, bardzo zainteresowała tematyka morska. Prowadzący przygotował się solidnie do zajęć, był pokaz multimedialny, piękne eksponaty i plansze oraz ciekawa pogadanka. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które pracownik Stacji Morskiej na Helu, cierpliwie i w zrozumiały dla dzieci  sposób, odpowiadał.

BS1  BS3

BS2

Licznik odwiedzin: 30