ŚNIADANIE DAJE MOC

„Każdy posiłek to podróż w krainę smaku…”

 

W Europie 8 listopada obchodzony jest Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W Polsce już po raz szósty świętujemy Dzień Śniadanie Daje Moc. Nasza szkoła bierze czynny udział w tym ogólnopolskim programie edukacyjnym. W tym roku po raz kolejny uczniowie i wychowawcy przygotowywali w swoich klasach zdrowe i pożywne śniadania. Wszak to ten posiłek jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, a zaobserwowaliśmy, że często w domu uczniowie go w ogóle nie spożywają. Akcja Śniadanie Daje Moc ma uświadomić nas, że śniadanie daje nam siłę do działania na cały dzień. Celem podejmowanych w szkole działań jest edukacja w temacie zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dzieci a także wpływ na kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych. Nie bez znaczenia pozostaje również edukacja dotycząca kultury jedzenia, estetyki przygotowania posiłku, dekoracji stołu, zachowania przy stole, posługiwania się sztućcami i higieny posiłków. Uważamy, że nasza szkoła z powodzeniem spełniła dziś „Śniadaniową Misję”. Wyglądało pięknie, a smakowało jeszcze lepiej. Zobaczcie zdjęcia.

dsc00382

dsc00381  dsc00388

dsc00384  dsc00387

dsc00390

 

Licznik odwiedzin: 29