TVP3 Gdańsk „DZIEŃ DOBRY TU GDAŃSK”

Dwie uczennice naszej szkoły, Amelia Kotłowska i Julia Kamińska wraz z p. Reginą Kotłowska były dzisiaj w TVP3 Gdańsk w programie na żywo „Dzień dobry tu Gdańsk”, gdzie opowiadały o naszej akcji „Zapal znicz pamięci – znajdź bohatera. Udział w tym programie był nie tylko nowym doświadczeniem, ale także okazją poznania telewizyjnych zakamarków i pracy nad programem.
Dla naszej szkoły to dobra reklama i pewność, że to co robimy jest doceniane i cieszy się szerszym zainteresowaniem niż mogliśmy przypuszczać.
Wcześniej ekipa TVP towarzyszyła nam podczas zapalania „światełek pamięci” zamordowanym w październiku 1939 r. nauczycielom i księżom związanym w przeszłości z terenem naszej gminy. Ich Imiona i nazwiska uwieczniono na tablicach pamiątkowych montowanych na szkolnych budynkach w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy, przed wojną, była to gmina Leśna Jania i oprócz wsi, które i dziś znalazły się w nowej strukturze – gminie Smętowo Gr., w dawnych jej granicach były jeszcze Bukowiny i Lisówko, obecnie administracyjne przynależne gminie Osiek. Dziś nie ma już tam szkół, a budynki służą celom mieszkaniowym.
Tym bardziej ten wyjątkowy listopadowy czas jest nie tyle zadumą nad przeszłością ile pamięcią o tych, którzy przeminęli, tak brutalnie i gwałtownie wyrwani z życia.
  

Licznik odwiedzin: 2